Albin Kurti publikon pamje të reja nga takimi me Rita Orën

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka publikuar pamje të reja nga takimi me yllin botëror të muzikës me prejardhje shqiptare, Rita Orën.

Kurti u përkujdes që këngëtaren ta pres me lule dhe tortë, me rastin e ditëlindjes së saj.

I pari i qeverisë i bëri edhe dhuratë Orës, një libër dhe një pjatë punim artizanal.

Ditën e djeshme, Kurti e quajti “Ditë të paharrueshme”.

Ndër të tjera, ata biseduan edhe për realizimin e disa projekteve me rëndësi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights