32.7 C
Pristina
E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Studim: Rreth 2000 fëmijë vdesin çdo ditë nga ndotja e ajrit

Gati 2.000 fëmijë nën pesë vjeç vdesin çdo ditë nga ndotja e ajrit, duke u bërë faktori i dytë më i madh i rrezikut...

Dilemat për Kosovën A, të riparohet a të mbyllet?

Jo të gjithë pajtohen se investimet në Termocentralin Kosova A, që i parashikon Qeveria e Kosovës, janë të nevojshme. Mbështetësit argumentojnë se ato duhen për të garantuar sigurinë energjetike, por...

Shkalla e papunësisë në Kosovë 10.6%

Të dhënat e fundit të Agjencisë së Statistikave të Kosovës tregojnë se shkalla e papunësisë në Kosovë është 10.6 %. “Rreth dy të tretat e popullsisë në Kosovë (1 180...

Studim: Rreth 2000 fëmijë vdesin çdo ditë nga ndotja e ajrit

Gati 2.000 fëmijë nën pesë vjeç vdesin çdo ditë nga ndotja e ajrit, duke u bërë faktori i dytë më i madh i rrezikut...

Pse komunistet ia shkruanin Fan Nolit emrin gabimisht?

Prej vitit 1957, shokët e partisë dhe të pushtetit,...

Kur lind nji militant vdes nji njeri. Militantizmi asht uniforma që veshë marria kur rekrutohet

Militantizmi dhe indiferenca Kur lind nji militant vdes nji njeri....

Pse vriten gratë?

Nga Monika Stafa Dje pasdreke, një tjetër grua u hodh...

Me flamurin kuq e zi e atë të Kosovës mbi arkivol, në Kalbari i jepet lamtumira e fundit At Antonio Belushit

Sot në varrezat e Kalabrisë në Itali i është dhënë lamtumira e fundit at Antonio Belushit, priftit arbëresh...

Poeti Agim Doçi pëson hemorragji cerebrale, në gjendje kritike për jetën

Kompozitori dhe tekstshkruesi Agim Doci ka pësuar hemorragji cerebrale.Ai është paraqitur mëngjesin e sotëm në Shërbimin e Neurologjisë...

Deputeti i PDK-së sqarohet për takimin me Berishajn: Ambasadori m’u betua në kokën e Albinit se s’ka vjedhur gjë

Një fotografi e publikuar nga deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha ku shihej në takim me...

BE kërkon bllokimin e miliona eurove për Shqipërinë pasi zbulon se u keqpërdoren 33 milionë

Një hetim i zyrës së BE-së kundër mashtrimit, zbuloi “keqpërdorim serioz të fondeve të paraanëtarësimit të BE-së për...

Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë

Masat ajrore shumë të nxehta që po mbretërojnë në...

Gani Gërmia e puth LIVE Faruk Statovcin, ja reagimi i tij

Ish-banori i Big Brother Vip Kosova, Gani Gërmia ishte i ftuar mbrëmë në emisioni “Dueli Sportiv” që udhëhiqet nga Ndrec Gjonaj dhe Kadrije Canolli. Derisa...

“N’a shurdhuat”/ Momenti kur e moshuara gjermane ia ndërprenë tupanxhiut turk muzikën

Gjermania është nikoqire e “Euro 2024” këtë vit dhe rrugët e shtetit gjerman janë vërshuar nga tifozët e gjithë Europës. Dhjetëra mijëra tifozë kanë bërë...

Federata e Serbisë: Nëse UEFA nuk dënon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do luajmë në Euro 2024

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Shqipërisë barazuan 2:2 në ndeshjen e raundit të dytë në fazën e grupeve të Euro 2024. Në tribunat...

Shkencëtarët bëjnë zbulim e rrallë! “Tharësja e flokëve në hapësirë” rigjeneron indin e zemrës

Valët e buta goditëse mund të rigjenerojnë indin e zemrës së pacientëve pas operacionit bypass, sugjeron hulumtimi. Një studim...

Hisen Berisha i PDK’së vizitë Ambasadorit Martin Berishaj: Autoritetin dhe nderin i ke në nivelin më të lartë

Hisen Berisha i PDK’së është takuar me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj. Berisha përmes një shkrimi në...

Çfarë ndodhi mes Efi Dhedhes dhe Mozzik?

Pak para publikimit të këngës “Fatkeqësi” nga rap-artisti Mozzik,...

Përfundon “drama” e Taynes me ish-menaxherin/ Dyshja ndahen në paqe

Përfundon “drama” e Taynes me ish-menaxherin/ Dyshja ndahen në...

“E di o shpirt të kam mërzit”/ Xhensila po vjen më një dedikim

Pak momente më herët këngëtarja e mirënjohur Xhensila Myrtezaj...

“Veç ti m’i bon dritë errësinat e shpirtit”, Bes Kallaku uron personin e zemrës

Pas lajmeve të bujshme prej disa kohësh tashmë, për...

Dobitë që sjellë pluhuri saharian

Shpesh pluhuri i Saharasë ka një efekt pozitiv tek...

Vendi ku është ende viti 2016

Më 11 shtator, Etiopia do të festojë fundin e...

Zgjidhje të shpejta natyrale kundër pickimit të mushkonjave

Në tregje ka shumë zgjidhje kundër problemit të mushkonjave...

A ndikon dallimi i moshës në lidhje

Për gjatësinë e lidhjes është me rëndësi që ngjashmëritë...
CopyAMP code

Inteligjenca artificiale zbulon ushqimin e së ardhmes, një sallatë me insekte

Imazhet e krijuara nga Inteligjenca Artificiale tregojnë se si mund të duket dieta ushqimore pas 30 vitesh, pasi do të jemi të detyruar të...

Arsyet pse pirja e ujit është shumë e rëndësishme

Hidratimi i duhur është i nevojshëm për trupin tonë,...

Cilat Janë Përfitimet E Lënies Së Duhanit

Cilat Janë Përfitimet E Lënies Së Duhanit? Në minutën e...

Ekspertët tregojnë ndikimin e temperaturës në humbjen e peshës

Jemi zyrtarisht në sezonin e verës dhe i nxehti...

A duhet të konsumojmë supë në mëngjes

Asgjë nuk krahasohet me një pjatë supë të mirë....

Federata e Serbisë: Nëse UEFA nuk dënon kroatët dhe shqiptarët, ne nuk do luajmë në Euro 2024

Kombëtarja e Kroacisë dhe ajo e Shqipërisë barazuan 2:2...

Inteligjenca artificiale zbulon ushqimin e së ardhmes, një sallatë me insekte

Imazhet e krijuara nga Inteligjenca Artificiale tregojnë se si mund të duket dieta ushqimore pas 30 vitesh, pasi do të jemi të detyruar të...

Ende s’ka filluar shitjen, BMW X3-shi i ri kapet në foto

Një BMW X3 i përditësuar pritet më vonë këtë...

Tesla një çmenduri që ecen nën ujë

Tesla Model S Plaid është një ndër makinat më...

Mercedes-Maybach EQS SUV prezanton modelin e fundit elektrik

Ultra-luksi është gati të bëhet elektrik me Mercedes-Maybach EQS680...
Verified by MonsterInsights