Korrespodenti

Gazeta Online “Korrespodenti” mbulon me informacione audiencën në Kosovë dhe më gjerë., me lajme në gjuhën shqipe.

Qeveria njofton se do të luaj top me Trupin Diplomatik në Kosovë

Qeveria e Kosovës nesër me të filluar edhe Kampionati Evropian do të zhvillojë një ndeshje miqësore me trupin diplomaik në Kosovë, shkruan Periskopi. Siç thuhet...

E frikshme: Temperatura e asfaltit në Athinë arrin rekordin 96.2 gradë celsius

Temperatura e regjistruar nga një kamera termike në qendër të Athinës ka prekur “të kuqen” kur vala e të nxehtit është në kulmin e...

Kurti pret në Qeveri Walkerin, rithekson mirënjohjen për mikun e madh të Kosovës

Në shënim të 25-vjetorit të çlirimit të vendit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka mirëpritur diplomatin amerikan William Walker. Krahas urimeve për përvjetorin...

Publikohet një video e këngëtarit James Blunt që shërbeu si ushtar i NATO-s në Kosovë: Ja si dukej Kosova e lirë

Një video e realizuar nga këngëtari anglez James Blunt i cili shërbeu si ushtar i NATO-s në Kosovë ka sjell disa pamje të momenteve...

Raporti për masat ndaj Kosovës shtyhet për javën e ardhshme

Edhe pse nuk pa pasur një datë formale të martën e shkuar, më 11 qershor, vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE) duhej t’u dorëzohej...

Habit studimi: Një natë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vite

Një studim i ri ka bërë të ditur se një ditë pa gjumë mund ta plakë trurin tuaj me dy vjet. Për studimin, në të...

POSTIMET E FUNDIT

Verified by MonsterInsights