Seriali i ri rrëqethës në Netflix që duhet ta shohin të gjithë

Ithtarë të artit të shtatë në mbarë botën janë të impresionuar me serialin e ri, “rrëqethës” në Netflix – “The Railway Men – The Untold Story Of Bhopal 1984”.

Është historia e pabesueshme e punëtorëve të guximshëm hekurudhor që rrezikojnë jetën e tyre për të ndihmuar të tjerët pas një rrjedhjeje vdekjeprurëse gazi në qytet – tragjedia Bhopal, e konsideruar si aksidenti industrial më vdekjeprurës në botë.

I lëshuar më 18 nëntor, “The Railway Men – The Untold Story Of Bhopal 1984” është një mini-serial i përbërë nga vetëm katër episode. Në të luajnë një pjesë të vogël të aktorëve të famshëm indianë, duke përfshirë R. Madhavan, Kay Kay Menon dhe Divyenanda.

Seriali i shkurtër fillon në orët para katastrofës që vrau 70 herë më shumë njerëz se Çernobili. Shumë prej tyre janë grumbulluar në platformën X, e njohur më parë si Twitter, për të shprehur opinionet e tyre dhe të gjithëve u ka lënë përshtypje.

“Çfarë seriali drithërues dhe i fuqishëm. Një film që duhet parë nga të gjithë”, ka shkruar dikush.

Dikush tjetër shkroi: “Ndërsa shfaqja herë pas here ndihet e stërmbushur me personazhe, zemra e saj tregimtare mbetet e vërtetë për të nderuar njerëzit që shpëtuan mijëra në Bhopal në 1984.”

Jonathon wilson i Ready Steady Cut tha: “Këto tema mbeten largpamëse pasi përparimet teknologjike krijojnë më shumë mënyra në të cilat mund të arrihen gjërat e mrekullueshme”. /tesheshi.com/

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights