Miss Kosova rikthen trendin e viteve 60-ta

Në fushën e modës, disa ikona nuk zbehen asnjëherë. Kësaj radhe po rikthehet modeli i flokëve të Marilyn Monroe i viteve 60-ta, duke frymëzuar shumë personalitete të njohura në skenën shqiptare.

Miss Kosova 2023, Erza Cikaqi, është një ndër ato që ka zgjedhur të rikthejë elegancën dhe bukurinë e stilit të viteve ’60.

Me flokët e saj të lëshuar, ajo rikthen në modë estetikën ikonike të Marilyn Monroe, duke treguar se gratë e fuqishme edhe sot po e rikonfirmojnë këtë stil të mrekullueshëm.

Duke kujtuar trashëgiminë e ikonës së Hollywood-it, Marilyn Monroe, Erza tregon fuqinë e vërtetë të modës për të krijuar një lidhje mes së kaluarës dhe së tashmes.

Erza Cikaqi, kurrë më mirë se Marilyn Monroe, por gjithmonë në hapat se saj!

A është frymëzuar nga bukuroshet më të njohura botërore, apo ky është vetëm një trend i ri veror?

Erza Cikaqi, me stilin e saj të ri, ka rikthyer një periudhë të lavdishme të modës, duke e bërë atë më shumë se sa një trend – ajo po shndërrohet në një simbol të fuqisë dhe elegancës femërore. /Korrespodenti

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights