Supa me 52 thelpinj hudhra, më e fortë se antibiotikët

Kura më e fortë natyrale kundër gripit, të ftohurës dhe virozave.

Kjo është një ndër recetat më të famshme në mbarë botën, e njohur për fuqinë e saj shëruese dhe shkatërruese të të gjitha komplikacioneve shëndetësore që vijnë nga viroza të ndryshme.

Kjo supë ka si përbërës kryesor hudhrën, e cila njihet si përbërësi natyral 100 % më i efektshëm se çdo antibiotik tjetër që përdoret kundër virozave bakteriale.

lërini të ziejnë të gjitha bashkë derisa hudhrat e qëruara që shtuam të zbuten tërësisht përreth 20 minuta.

Pasi të jetë gati, kalojeni supën në mikser derisa masa të bëhet homogjene. Pasi ta keni kaluar në mikser vendoseni sërish tenxheren në zjarr dhe shtoni masën e qumështit, kripë dhe piper sipas dëshirës, lëreni të ziejë për pak minuta dhe është gati.

Kur ta servirni, shtrydhni një nga katër pjesët e limonit të ndarë në secilën nga katër pjatat. Personat të cilët vuajnë nga tensioni i ulët duhet të tregojnë kujdes pasi sasia e hudhrës që është përdorur në recetë mund të ndikojë në uljen e presionit të gjakut./AgroWeb

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights