Kurti shkon për ngushëllime te familja e 18-vjeçarit që u rrah për vdekje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga kryetari i Podujevës Shpejtim Bulliqi, dhe ministrat Xhala Sveçla dhe Albulena Haxhiu, kanë qenë për ngushëllime te familja Fejzullahu për 18-vjeçarin që u rrah për vdekje.

Këtë e bëri të ditur Bulliqi, i cili theksoi se u kanë shprehur mbështetje të plotë për tejkalimin e kësaj dhimbjeje.

“Bashkë me kryeministrin Albin Kurti, ministrat Albulena Haxhiu dhe Xhelal Sfeçla, deputetin Fitim Haziri, veprimtarin dhe ish-kryetarin e Komunës Ilaz Pireva, drejtorë komunal dhe zyrtarë të tjerë ishim për ngushëllime tek familja Fejzullahu për humbjen e familjarit të tyre Lulzimit, pak ditë më parë në vrasjen mizore që e tronditi gjithë shoqërinë”, shkroi Bulliqi.

“Ndamë dhimbjen me familjen dhe të afërmit, si dhe ju shprehëm mbështetjen tonë të plotë për tejkalimin e kësaj dhimbjeje që na pikëlloi thellësisht të gjithëve”.

“Zoti ju dhashtë durim e forcë familjes! Urojmë që drejtësia ta thotë fjalën e saj në mënyrë meritore!”.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights