archivefeatured

Lajme

Emisari gjerman: Kosova të mos dorëzohet, liberalizimi do të ndodhë

I dërguari i posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarazin, ka folur për samitin BE-Ballkani Perëndimor, mbajtur dje në Bruksel. Lidhur me pritshmërinë e këtij samiti për vendet e Ballkanit Perëndimor, sidomos për Kosovën, Sarrazin theksoi se ka pritur rezultate, sepse, sikundër tha ai, në Gjermani është punuar shumë...
Lajme

S’ka Trust: Vetëvendosje rrëzon vullnetin e qytetarëve

Kuvendi i Kosovës ka dështuar që ta miratojë në lexim të parë Projektligjin për tërheqjen e kursimeve nga Trusti. Kryeparlamentari Glauk Konjufca, i cili vetë votoi kundër, bëri me dije se pro këtij projektligji kanë votuar 44 deputetë, 57 kundër dhe një ka abstenuar. Në sallë ishin të pranishëm 102...
Lajme

Glauk Konjufca deklarohet për liberalizimin e vizave

Në prag të Samitit të Bashkimit Evropian me Ballkanin Perëndimor që do të mbahet në Bruksel, kryetari i Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca ka thënë se shpreson që në agjendë të jetë çështja e liberalizmit të vizave për Kosovën. Konjufca beson që nëse kjo do të përfshihet në agjendë atëherë...
1 2 3 4 954
Page 2 of 954