UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë

Shtëpia e futbollit, UEFA ka marr vendim për sulmuesin e Kombëtares së Shqipërisë, Mirlind Dakun, raporton Sinjali.

UEFA ka vendosur që Daku të dënohet me dy ndeshje suspendim dhe nuk do të jetë në duelin ndaj Spanjës të hënën në mbrëmje.

Daku u suspendua me dy ndeshje pasi në ndeshjen ndaj Kroacisë që përfundoi në 2:2, Daku iu bashkua thirrjeve të tifozëve që ofendonin popullin maqedonë dhe atë serb.

Ndonëse, futbollisti kosovar kërkoi falje në rrjetin e tij social për veprimin e bërë, UEFA vendosi sipas rregullores.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights