Trajneri i njohur kosovar e kritikon ashpër Armando Brojën: Ai e dëmton lojën e kombëtares shqiptare, nuk bën asgjë

Trajneri i njohur kosovar, Gani Sejdiu, në emisionin ‘A PLAY’ në televizionin ATV, ka deklaruar se trajneri Sylvinho e ka pasur ta ftojë Brojën për ndeshjet miqësore. Por ai thotë se lojtari i Chelseat në huazim te Fulham nuk punon për grupin.

“Por unë po them edhe një gjë, Sylvinho, ai kishte një detyrim profesional me Armando Brojën. Pavarësisht se nuk ka pasur minuta as te Chelsea dhe as te Fulham tani.

Edhe Muqi edhe Broja, sidomos Broja, nuk diskutohet se është lojtar më cilësor se gjithë të tjerët. Po, karakteri i Brojës, stili, natyra e tij janë të dëmshme për klubin. Është një lojtar nga i cili pret shumë, por nuk bën asgjë”, ka thënë Sejdiu.

Kujtojmë se Broja u rikthye në kombëtaren shqiptare në sfidën ndaj Kilit, të cilën kombëtarja e Shqipërisë e humbi 3:0.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni më poshtë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights