Raportohet se Khabib po falimenton, McGregor eskalon në fyerje ndaj tij

Khabib Numagomedov, ish-kampioni i peshave të lehta të UFC dhe një nga luftëtarët më të mirë në histori, po përballet me falimentimin – ose të paktën këtë e sugjerojnë burime afër tij, të cilat zbulojnë se banka i ka bllokuar të gjitha llogaritë në emër të një borxhi tatimor prej tre milionë eurosh.

Madje edhe rivali i tij më i madh Conor McGregor nuk e ka humbur rastin për t’u tallur me të, i cili ka shkruar në Twitter: “I thyer dhe në arrati. Lëreni të bëjë shtytje për para”.

Më pas irlandezi shtoi: “Unë kam dëgjuar se ai punon si porta potty në Dubai”.

“Porta potty” është termi për një sponsor që, për para, lejon klientelën e saj të pasur të bëjë çfarë të dojë, duke përfshirë edhe jashtëqitjen mbi to.

Khabib nuk duket shumë i shqetësuar për këto çështje dhe është fotografuar duke parë drejtpërdrejt disa ndeshje të Kampionatit Evropian në stadium.

Ai luftoi për herë të fundit në vitin 2020 dhe që atëherë ka dalë zyrtarisht në pension.

Ai u bë trajner, por vazhdimisht ka spekulime për rikthimin e tij në MMA, raporton Telegrafi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights