​Pesë yjet e xhudos që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Paris 2024

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka prezantuar pesë normat olimpike nga xhudo, sporti i vetëm me medalje olimpike në Kosovë.

Sipas renditjes përfundimtare olimpike të të publikuar sot nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu do të udhëtojnë drejt Parisit, si e dyta, përkatësisht e treta në renditje, në kategoritë përkatëse, raporton KosovaPress.

Momentalisht, Kosova ka gjashtë norma olimpike, pesë nga xhudo dhe një nga boksi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights