Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U19: Kam oferta nga Seria A dhe Portugalia

Në një intervistë ekskluzive për emisionin ‘A PLAY’ në ATV, përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës U19, Adil Maliqi, është shprehur se ka oferta nga Seria A dhe Portugalia.

Maliqi, i cili po menaxhon me sukses kombëtaren e Kosovës U19, ka bërë të ditur se shumë klube kanë kontaktuar me të.

“Kanë ardhur disa oferta dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë pas përfundimit të këtij cikli, kam oferta nga Portugalia, pra nga Liga e dytë e Portugalisë dhe kam oferta nga Seria A në Itali”, tha Maliqi.

Kujtojmë se kombëtarja që drejtohet nga Maliqi është ende në garë për kualifikimin në Kampionatin Evropian për U19.

Aktualisht Kosova është e dyta në grup me tre pikë, një më pak se liderja Spanja.

Intervistën e Adil Maliqit mund ta shikoni në linkun e më poshtëm.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights