Kabashi tregon se për cilin lojtar të Superligës ofroi 300 mijë euro

Presidenti i Ballkanit, Arsim Kabashi, në një intervistë në emisionin A PLAY në ATV, e konfirmoi ofertën e Ballkanit për Drilon Hazrollajn, e cila ishte rreth 300 mijë euro.

Ai tha se oferta e tyre ka qenë më e madhe se sa e klubeve jashtë Kosovës.

“Ne kemi bërë ofertë shumë të madhe. Më shumë kemi bërë ofertë ne këtu në Kosovë se sa kanë ba klubet tjera jashtë Kosovës për lojtarët tanë”, tha Kabashi, duke aprovuar shifrën e përmendur nga gazetari se ka qenë rreth 300 mijë euro.

Ai tha se shitja e një lojtari me vlerë prej 1.5 milionë euro, është një lajm i mirë për Supërligën e Kosovës, sepse edhe klubet e tjera do ta kenë më lehtë të shesin lojtarë me shifra të tilla.

“Edhe Drilon Hazrollaj është super lojtar, ëhstë një djalë që është zhvillu shumë shpejtë, është tu shku shumë mirë . Ishalla e ka shëndetin dhe normal mendoj se mediat dhe këta menaxherat, po dyshoj se mos kanë me i prishë pak lojtarët, se me thanë kemi shku 1.5 milion dhe nuk e shiti klubi, ishalla shitet 1.5 milion se është e mira për klubin, se ne jemi miq me shumicën e klubeve. Është mirë për Superligën e Kosovës sepse kur shitet një lojtar 1.5 milion, edhe ne e kemi më lehtë më shitë lojtarë 1 milionë ose më pak”, tha Kabashi.

Ai tha se shpreson që do të vije momenti që prej Kosovës me dalë lojtar 1.5 milion apo 2 milionë. /atvlive.tv

Intervistën e tij të plotë në A PLAY e gjeni në videon më poshtë:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights