Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Manchester United në Ligën e Kampionëve thuhet se ‘nuk duhej të qëndronte’ për shkak të një rregulli pak të njohur.

Shpresat për kualifikimin në Ligën e Kampionëve të Djajve të Kuq morën një goditje të madhe të mërkurën pasi barazuan 3-3 me gjigantët turq në një garë magjepsëse.

Alejandro Garnacho hapi rezultatin për skuadrën e Erik ten Hag përpara se Bruno Fernandes të dyfishonte avantazhin e tyre me një goditje mahnitëse nga distanca.

Hakim Ziyech shpejt e dobësoi ‘shpirtin’ e Unitedit me një gol nga goditja e dënimit e cila mposhti Andre Onanën mes shtyllave.

Megjithatë, goli nuk duhet të ishte pranuar, sipas mediumit beIN Sports, i cili pretendon se të gjithë lojtarët sulmues duhet të qëndrojnë të paktën një metër larg nga muri derisa topi të jetë në lojë.

Galatasaray kishte dy lojtarë që rrinin afër murit dhe thuhet se ishin vetëm 61 centimetra larg, që do të thotë se goli i Ziyech duhej të anulohej.

Scott McTominay vazhdoi të rikthejë epërsinë e dyfishtë ​​të Unitedit në pjesën e dytë, vetëm që Ziyech mundi Onanën me një tjetër goditje dënimi.

Karem Akturkoglu më pas përfundoi rikthimin për të zhytur Djajtë e Kuq në ujëra të trazuar.

Por, nëse goli i parë i Ziyech do të ishte anuluar, ai do të kishte një ndikim të madh në pozicionin e United në Grupin A. /Telegrafi/

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights