29.1 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Babai heroik, Ragip Xhaka mes lotësh e shijon suksesin e Granitit

Ragip Xhaka ka bërë sakrifica të mëdha në jetë, nga një i burgosur politik e deri tek migrimi jashtë vendit.

Por, babait të dy vëllezërve, Taulant e Granit Xhaka po i shpërblehen vuajtjet dhe mundi që i kishte bërë gjatë jetës.

Taulanti e kishte bërë krenar me paraqitjet heroike me Kombëtaren shqiptare, por edhe me karrierën e tij me Baselin, shkruan Express.

Kurse, Graniti, pasi shkëlqyer edhe në të kaluarën me Baselin, Borussia Monchengladbachun e Arsenalin, së fundmi ia riktheu krenarinë me dy trofe historikë me Bayer Leverkusenin, titullin në Bundesligë dhe Kupën e Gjermanisë.

Mes lotësh, Xhaka senior u pa duke e përqafuar djalin e tij, i cili e bëri edhe një herë krenar.

Për t’i vlerësuar dhe nderuar dy vendet, atë të zemrës dhe atë që iu gjet në kohëra të vështira, Ragip Xhaka e kishte marrë një vendim fantastik.

“I kam dy djem, njërin ia dhashë Shqipërisë, e tjetrin Zvicrës.”

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights