Zjarri në IML, këto janë detajet e fundit pas intervenimit të Zjarrfikësve

Sërish incident zjarri raportohet të ketë ndodhur mëngjesin e sotëm në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Kosovës, raporton Sinjali.

Sipas informacionet të para që ka siguruar Sinjali – thuhet se sërish kishte incident zjarri në IML.

Sinjali ka kontaktuar edhe me Zjarrfikësit e Kosovës, ku thanë se kanë intervenuar dhe kanë arritur ta lokalizojnë zjarrin.

Zjarri sipas tyre nuk ishte i madh, pasi edhe stafi i IML-së kishte arritur ta menaxhojë situatën.

Pasi kemi marr lajmin nga Policia e Kosovës në orën 02:12 se në Institutin e Mjekësisë Ligjore ka zjarrë, ne kemi dalë në vendin e ngjarjes. Zjarri kishte përfshirë disa gjëra të cilat nuk dimë se pse përdoreshin, por në parim dukeshin si mbeturina. Zjarri ishte minimal sepse me kohë ka reaguar stafi i Institutit – me aparaturë për fikjen e zjarrit, ne e fikëm atë të terrenit”, tha drejtori i zjarrfikësve Malë Gashi për Sinjalin.

Brenda vitit që shkoi, Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML) i Kosovës është kapluar dy herë nga zjarri.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights