Vërshimet në Prishtinë, këta janë numrat emergjentë për qytetarët

Reshjet e mëdha të shiut dhe breshërit në kryeqytet kanë shkaktuar vërshime goxha të mëdha në zonat e Prishtinës.

Me këtë rast Drejtoria e Emergjencave, i ka vënë në dispozicion numrat emergjentë për qytetarët në nevojë.

“080012233 dhe 080012244”, janë numrat e publikuar nga kjo drejtori.

Tutje iu bëhet thirrje qytetarëve që të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre, ose në janë jashtë të qëndrojnë në zona të sigurta.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights