Sot i jepet lamtumira e fundit gruas që u vra dje në Pejë

Sot do të varroset Gjyljeta Ukella, e cila dyshohet se u vra të martën nga burri i saj.

Varrimi i të ndjerës do të bëhet në orën 16:00, në varrezat e qytetit të Pejës.

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka marr vendim që sot( e mërkure), të jetë ditë zie në Kosovë.

Ky vendim ka ardhur pasi brenda katër ditëve janë vrarë dy gra nga burrat e tyre në Kosovë.

“Nesër do të jetë ditë zie shtetërore në Kosovë, por shoqëria jonë do të jetë në zi çdo ditë përderisa të ketë vrasje të grave dhe vajzave tona”, ka shkruar presidentja Osmani.

Zija shtetërore do të jetë gjatë ditës së mërkurë, ndërkaq Protokolli i Shtetit ngarkohet që t`i ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për zbatimin e këtij vendimi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights