18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Rreshterja Fidane Ballazhi nderohet me çmimin “Hyjnesha e shtetit”

Policisë së Kosovës iu shtua edhe një trofe profesionalizmi dhe përkushtimi për respektimin e të drejtave të njeriut.

Kështu ka bër të ditur Policia përmes një komunikate.

Me datën 7 dhjetor 2023 në një ceremoni madhështore ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën, Elvana Shala nderoi 33 gra nga grupet e margjinalizuara si dhe të institucioneve të Republikës së Kosovës për kontributin e dhënë në vazhdimësi në fushën e të drejtave të njeriut.

“Në mesin e shumë grave të zonja dhe heroina, me trofeun “Hyjnesha e shtetit” u nderua edhe rreshter Fidane Ballazhi nga Policia e Kosovës. Rreshter Fidane Ballazhi është shembull i nivelit të lartë profesional për Policinë e Kosovës që si grua, nënë dhe police me mund, sakrificë dhe përkushtim dëshmoi se çdo sukses dhe gjithçka është e mundur me punë me përgjegjësi dhe dashuri në shërbim të qytetarëve të Republikës së Kosovës”, thuhet në njoftim.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights