Rrahje mes mërgimtarëve dhe Policisë në Merdarë, shkak tejkalimi i kolonës

Përleshje masive mes Policisë së Kosovës dhe disa mërgimtarëve ka ndodhur para pak çastesh në Merdarë.

Në videon e siguruar nga ATV shihen disa mërgimtarë duke u përleshur me Policinë, në mesin e tyre edhe gra.

ATV mëson se arsyeja e këtij konflikti është tejkalimi i kolonës.

Kujtojmë se me të hyrë në fuqi liberalizimi i vizave, qysh në ditët e para të 2024-tës, qytetarë të shumtë të Kosovës ia kanë mësyrë shteteve të Bashkimit Evropian.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhimin Kufitar të Republikës së Kosovës (QKMKK) e cila monitoron hyrje-daljet në pikat kufitare të Kosovës, pritjet për të dalë nga Kosova në vend kalimin kufitar në Merdar janë deri në 2 orë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights