24.5 C
Pristina
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

Re të pluhurit saharian vijnë edhe mbi Kosovë, pritet të jenë të pranishme deri të dielën

Meteo Kosova ka publikuar video ku shihet se si ka nisur shtrirja e masës së pluhurit Saharian në pjesë të ndryshme të Evropës.

Siç njoftoi Meteo Kosova masë të pluhurit saharian do të ketë edhe në Kosovë dhe parashihet të jetë e pranishme të paktën deri të dielën.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights