Rama del në terren me fletore në dorë, analizon dëmet e shkaktuara mbrëmë nga shiu

Prishtina u vërshua mbrëmë nga reshjet e mëdha të shiut dhe se shumë lagje janë përmbytur.

Rrugë të mbuluara nga uji, e vetura pothuajse të fundosura, janë parë gjithandej në kryeqytet.

Vërshimet që filluan pasditën e së dielës, për pak orë e kanë bërë kryeqytetin vështirë të kalueshëm.

Reshjet kanë shkaktuar dëmë dhe se uji përveç rrugëve, ka depërtuar dhe brenda objekteve.

Ekipet e Drejtorisë për Siguri dhe Emergjenca si dhe zjarrfikësit, mbrëmë kanë qenë në terren, duke punuar pa ndërprerje për të sanuar gjendjen.

E kryetari i Prishtinës Përarim Rama, mëngjesin e sotëm ka del në terren për të analizuar dëmet, që u shkaktuan mbrëmë nga shiu.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights