Osmani e takon zëvendës presidenten e SHBA-së: I përcolla mirënjohjen për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka njoftuar se e ka takuar zëvendës presidenten e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Kamala Harris.

Osmani shkurt njoftoi se i ka përcjellë asaj mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë e përjetshme.

Ndryshe, Osmani dhe Harris po marrjen pjesë në Samitin për Ukrainën në Zvicër.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights