Moti sot

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ato gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26 dhe 29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi një deri në shtatë metër për sekond.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights