Kurti: “Zero pritje në Klinikën e Onkologjisë”. Pamjet si t’ishte në klinikat Austriake

Me nje transformim rrenjësor, e me nje pamje krejtesisht ndryshe, Klinika e Onkologjise ka hapur sërish dyert për pacientët, pas renovimit të bërë.

Në perurimin e renovimeve të pranishëm ishin kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe ministri i Shendetësisë Arben Vitia.

Kryeministri Albin Kurti tha se investimet e bëra e kanë transformuar këtë klinikë.

“ Kemi një investim substancial për rreth 600 mijë euro, që e ka transformuar në mënyrë fort domethënëse për mjekët infemierët stafin mbështetës që janë gjithsej 70 . Por para së gjithash e mbi të gjitha për pacientët këtë klinikë aq të nevojshme dhe të dobishme. I kanë pasur 45 shtretër tash i kanë bërë 60 shtretër dhe së shpejti do të jenë 110 shtretër. Me aksilatorin e ri të cilin e kemi instaluar lista e pritjes është zero. Nuk ka pritje”, tha Kurti./Indeksonline/

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights