“Free Palestine”- Dikush vandalizon shtatoren e Bill Clintonit në Prishtinë

Shtatorja e ish-presidentit amerikan Bill Clinton në lagjen ‘Dardania’ në Prishtinë është vandalizuar me mbishkrimin “Free Palestine”, slogan ky pro-palestinez.

Lajmin e ka bërë të ditur Agim Rexhepi nga Shoqata ‘Miqtë e Amerikës’ me anë të një postimi në ‘Facebook’.

I njëjti iu ka bërë thirrje institucioneve të sigurisë që të identifikohet i dyshuari që vandalizoi shtatoren e ish-presidentit amerikan Clinton.

“Apel Institucioneve të siguris të gjindet personi apo grupi që ka shkarravit në shtatore e Presidentit Bill Clinton dhe të mirren masa ndaj tij/tyre”, ka shkruar ai.

“Textet e tilla nese shkruajn le ti bëjnë në vende tjera e jo në shtatore ngase efektet politiko-diplomatike jan shum të damshme…”, përfundon postimi i tij.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights