E dhimbshme: Vdes infermierja nga Malisheva

Ka ndërruar jetë, Sadije Thaçi, e cila për vitë të tëra shërbeu si infermiere në QKMF-Malishevë.

E ndjera, para disa kohe kishte dal në pension.

Sadije Thaçi ishte bashkëshortja e doktorit të njohur nga Malisheva, Aziz Thaçi.

Njoftimi i plotë:

Me dhimbje të thellë morrëm lajmin për vdekjen e Infermierës tashmë në pension Sadije Thaçi.

Motra Sadije ishte një punëtore me vlera të larta humane dhe një profesioniste shëndetësore që me dekada iu përkushtua profesionit dhe ishte e palodhshme në shërbim të qytetarëve.

Në emër të QKMF-së “Dr Shpëtim Robaj” në Malishevë ju shprehim ngushllimet më te sinqerta familjarëve dhe të gjithë kolegëve që ndanë një pjesë të jetës dhe të punës bashkë!

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights