“A me shpresu që burri nuk është si baba?”-Letra prekëse e vajzës së Diana Kastratit të vrarë nga ish-bashkëshorti para 13 vitesh

Gëzim Kastrati, babai i Diana Kastratit në 13 vjetorin e vrasjes së vajzës së tij ka bërë thirrje për drejtësi dhe të arrestohet vrasësi i saj.

Në “Kosova Today” është lexuar edhe një letër tejet prekëse e vajzës së Dianës të quajtur Anaida.

“Te kush me gjetë mbështetjen, te nana që na është vra apo te baba që nuk është me neve? A me shpresu që burri nuk është si baba?”, shkruan ajo.

“Unë nuk isha rritë njëjtë sikur mos të mu kish vra mami. Kur më është vra mami, unë kam humb edhe babin, edhe familjen e mamit edhe familjen e babit. Po të kisha mamin gjallë e kisha pas edhe babin afër. I kisha pas dy shpija një të mami një të babi”.

“Babi m’ka thanë që u pendu për atë çka ka ndodhë, por mu babi s’më ka pa tu u rritë e as mamin kurrë s’ka mujt me kthy”, thuhet mes tjerash në letrën e saj.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights