Fotoja që po ‘çmend’ rrjetin: A është mandarinë apo portokall?

Një foto që në pamje duket e thjeshtë ka “thyer” rrjetin, duke shkaktuar një debat të madh për llojin e frutit. Imazhi, i cili ka bërë xhiron nëpër rrjete sociale, paraqet një frut që ka shkaktuar habi te përdoruesit e rrjeteve sociale, me pyetjen e thjeshtë se a “Është një portokall apo një mandarinë?”, shkruan k-live.info.

Kreativiteti komik i fotos e ka bërë të vetën, mirëpo, megjithatë, përgjigjet në lidhje me llojin e frutit kanë qenë të ndryshme, që do të thotë se dilema vazhdon.

Në erën e shkëmbimit të shpejtë të informacionit, rrjetet sociale janë bërë një platformë për argëtim dhe debate të tilla. Mijëra përdorues kanë shprehur mendimet e tyre, duke ofruar argumente bindëse të mbështetura në mendime personale, fakte “shkencore”, madje edhe komente me përmbajtje komike jashtë temës.

Ndërsa debati vazhdon, një gjë është e sigurt: Kjo foto virale ka shkaktuar debat dhe reagime të shumta në botën dixhitale. Pavarësisht se është portokall, apo mandarin, është një kreativitet sa komik aq edhe i këndshëm, që ka marrë vëmendjen e mijëra përdoruesve të rrjeteve sociale në mbarë botën. /k-live.info

Po ju si mendoni: Është mandarinë apo portokall?

Jepini përgjigjet tuaja në koment!

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights