Lajme

Walker: Është gabim i madh të bëhet Asociacioni, s’po mund ta kuptoj Kurtin pse dëshiron ta nënshkruajë atë marrëveshje

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, e ka quajtur gabim të madh nëse Kosova do ta nënshkruajë marrëveshjen e propozimit evropian. Walker thotë se do të ishte “tejet kritik” nëse Kosova nënshkruan themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe brenda një marrëveshje e cila edhe...
Lajme

Gjendet i vdekur një burrë 77-vjeçar në motel, Policia nis hetimet

Vdekje të dyshimta janë cilësuar vdekjet e personave në hotele dhe motele të vendit viteve të fundit. Shkaktari i këtyre rasteve shpeshherë është besuar të jetë përdorimi i barërave dhe ilaçeve që shërbejnë për ereksion pa përshkrimin e mjekut. Një rast i tillë ka ndodhur sot paradite në motelin “Villa...
Lajme

Vuçiq i reagon Perëndimit pas urdhërarrestit ndaj Putinit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq iu drejtua sot serbëve për t’iu shpjeguar se çfarë ndodhi gjatë takimit në Ohër me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Ai u pyet nga gazetarët edhe për urdhërarrestin ndaj Vladimir Putinit, të lëshuar nga Gjykata Penale Ndërkombëtare në Hagë, dhe ky ishte rasti kur ai vendosi...
Lajme

Limaj kërkon dorëheqjen e menjëhershme të Kurtit

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj kërkon që kryeministri Albin Kurti të jap dorëheqje. Siç thotë Limaj, Kurti ka humbur legjitimitetin dhe e ka shkelur Kushtetutën e vendit. Limaj, përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se ujdia që është arritur në Ohër, është rezultat i politikave mashtruese e populliste në...
Lajme

Buzhala për Kurtin: Është fëlliqani më i madh politik në Kosovë

Gazetari Berat Buzhala e ka quajtur kryeministrin Albin Kurti “flliqani” më i madh politik në Kosovë. Buzhala përmes një video në rrjetin e tij social në Facebook, ka folur për takimin në Ohër, ku Kosova dhe Serbia janë pajtuar për zbatimin e kësaj marrëveshje të arritur me 27 shkurt në...
Lajme

Humb 13-vjeçarja nga Kaçaniku, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj

Humb 13-vjeçarja nga Kaçaniku, kërkohet ndihmë për gjetjen e saj. Që nga dita e premte është zhdukur 13-vjeçarja Melisa Krasniqi nga Komuna e Kaçanikut. Labinot Tahiri me kërkesë të familjes ka bërë publik rastin, raporton Indeksonline. “ËSHTË ZHDUKUR!!Melisa Krasniqi 13 vjeqare nga komuna e Kaçanikut, ështê zhdukur që nga dita...
Lajme

Befason katoliku Beka Zefi: Për komb, unë sonte bëhem mysliman – Shikoni reagimin e priftit!

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Mysafiri Beka Zefi, i cili i takon konfesionit (besimit) Katolik, i ka sfiduar Hoxhën, Priftin, Ikballe...
Lajme

Ikabell Huduti e shehu që i kërkoi martesë të përkohshme, përplasen keq pas emisionit, moderatori mezi i ndanë – Ja çfarë ndodhi

Në emisionin Kojshia Show, këtë jave mysafirë ishin, islamologia Ikballe Huduti, Shehu Lil Shehu (Tarikati-Rufai, Kaderi) hoxhë Ilmi Rexhepi, prifti Mikel Sopi dhe Beka Zefi, të cilët diskutuan për rolin e femrës shoqërinë shqiptare. Pas realizimit të emisionit Ikballe Huduti e nervozuar nga deklaratat e Shehut, si shenjë revolte, kishte...
1 2 3 4 5 3 225
Page 3 of 3225