Lajme

LDK i del para Vetëvendosjes edhe në këtë qytet

Ekrem Hyseni i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka shpallur fitoren në Podujevë, pavarësisht se ende s’ka përfunduar numërimi i të gjitha votave. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Hyseni ka thënë se me punë do të fillojnë qysh nesër. “Faleminderit Llapi im♥️ Ju më keni dhënë...
Lajme

Parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Java e ardhshme do të karakterizohet me mot të mirë dhe relativisht të qetë. Kjo situatë meteorologjike do të vijë si rezultat i masave të fuqishme të ajrit me presion të lartë atmosferik, thuhet nga IHMK. “Në mëngjes, në ultësira parashihet të ketë mjegull, si pasojë rënieve të temperaturave minimale...
Lajme

AKR e pakënaqur me rezultatin në Prishtinë

Nënkryetari i AKR-së Selim Pacolli në një konferencë për media ka thënë se kjo parti në zgjedhjet e sotme ka fituar 7 përqind për Kuvend Komunal. Pacolli theksoi se pavarësisht rezultatit final, i cili do të dalë nga këto zgjedhje, do ta pranojnë si rezultat. “Ne jemi duke i ndjekur...
Lajme

Daut Haradinaj s’i merr as 5 për qind në garën për Prishtinë

Sot janë mbajtur zgjedhjet lokale në Kosovë, ku është votuar për kryetarin dhe një asamblist të komunës, raporton Sinjali. Numërimi i votave nga KQZ po vazhdon, por vëmendja është në kryeqytet. Sipas rezultateve të fundit, në këtë komunë po prinë kandidati i VV-së, Arben Vitia (42,82%). Pas tij janë Përparim...
Lajme

Kjo nuk pritej, kundërshtari ia uron fitoren Bedri Hamzës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetarin e Komunës së Mitrovicës së Jugut, Armend Agolli, e ka uruar kundërkandidatin e tij, Bedri Hamza, për rezultatin e arritur në Mitrovicë. Nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’, Agolli ka thënë se rezultatet në këto zgjedhje ishin të pakënaqshme për të, ndonëse thotë...
Lajme

Çka po ndodhë në Vushtrri? – Rezultate befasuese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e votave për zgjedhjet lokale të 2021-ës. Aktualisht kandidati i PDK-së, Ferit Idrizi është duke prirë me vota. Ai deri tani ka marrë 7 mijë e 933 vota. Pasuar nga Xhafer Gashi i LDK-së i cili ka 7 mijë e 796 vota apo...
Lajme

9 komuna fitohen pa balotazh, PDK ka fituar shumicën

Komisioni Qendror Zgjedhor ka filluar publikimin e rezultateve për kryetarë të komunave të Kosovës. Kur janë numëruar pothuajse gati gjysma e votave janë mësuar fituesit e nëntë komunave të Kosovës pa balotazh. Partia Demokratike e Kosovës prin me pesë komuna të fituara pa balotazh, LDK me dy komuna dhe AAK...
Lajme

A e dini kush po e fiton Malishevën?

Në uebfaqën e KQZ’së janë duke u transmetuar rezultatet e zgjedhjeve të sotme drejtpërsëdrejti. Deri më tani edhe nga Exit Pollet e ndryshme janë publikuar sondazhet për të gjitha partitë politike. PDK, VV dhe LDK janë pa dyshim partitë më të votuara në këto zgjedhje. Sipas ritmit të numërimit të...
1 2 3 4 2 515
Page 2 of 2515