Lajme

Çka do të ndodh nesër në Kosovë?

Për ditën e nesërme, më 19 shtator 2020 janë paralajmëruar të zhvillohet kjo ngjarje në Kosovë: Mbahet dita e katërt e “Panairit të Përgjithshëm Ndërkombëtar dhe Agroindustrial PRISHTINA 2020”, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) në bashkëpunim me Qeverinë e Kosovës. (Qendra e Panaireve, Bërnicë, ora 10:00) Në...
ShowBiz

Zgjedhet Miss Kosova që do garojë në “Miss Universe”

Në eventin “Miss Universe Albania & Kosova” që po transmetohet LIVE në Klan Kosova dhe Vizion Plus, është zgjedhur më e bukura e Kosovës. Blerta Veseli është zgjedhur para pak minutash si përfaqësuese e Kosovës në spektaklin e bukurisë që do zhvillohet në tre mujorin e parë të 2021-ës shkaku...
Tech

Njihuni me opsionin e ri të Facebook Messenger

Facebook ka shtuar një opsion të ri që do të lejojë përdoruesit të shikojnë video së bashku përmes Messenger. Karakteristika, e quajtur “Watch Together”, funksionon me të gjithë përmbajtjen video të Facebook Watch, duke përfshirë programet e saj origjinale, ngarkimet e përdoruesve, përmbajtjen e krijuesit, transmetimet e drejtpërdrejta dhe së...
Lajme

Rrahje masive në Prishtinë tek “Kafet e Vogla”

Një rrahje në Prishtinë ka bërë që të nevojitet numër i shtuar i Forcave Policore për të vënë situatën nën kontrollë. Ballkani.info ishte në vendgjarje ku mori disa pamje, e poashtu dhe detaje nga një pjestar policor aty, teksa u konfirmua se një rrahje massive ka ndodhur pak caste më...
Lajme

Aksion i madh Policisë së Kosovës, arrestohen dhjetëra persona

Në ditën kur në Kuvendin e Kosovës u debatua për hyrjen e xhandarmërisë së Serbisë në fshatin Karavecë të Kamenicës, njësitë elite të Policisë së Kosovës janë nisur për atje. Sic mëson 02PRESS, Policia e Kosovës do të ndërmarrë një aksion për të goditur krimin e organizuar në atë fshat....
Lajme

Berisha i “ngatërron” mbiemrin Sveçlës e quan “Sfeklla”

Deputeti nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Bek Berisha, derisa po fliste për një video për fshatin Karaqevë, i ”ngatërron“ mbiemrin Xhelal Sveçles në “Sfeklla”. “E kom një pyetje direkt, sa ke kryeministër Albin Kurti, e kom pa një ingjizim pikërisht në fshatin Karaqevë. Forcat ndaq të ushtrisë ndash të...
Lajme

Djali i Donald Trump: Kosova nderoi Presidentin amerikan me medaljen e Urdhrit të Lirisë për shkak të përpjekjeve të arritjes së paqes

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror “Urdhrin e Lirisë” për presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, shkruan Gazeta Metro. Thaçi këtë e ka bërë në shenjë mirënjohjeje për kontributin e tij për lirinë e Kosovës, forcimin e paqes dhe...
Lajme

Mësohet se kur do të hiqen masat kufizuese anti-Covid nga Qeveria

Shifrat e fundit të rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë tregojnë se numri i rasteve aktive ka rënë. Megjithëkëtë, masat anti-Covid të qeverisë së Kosovës vazhdojnë të jenë në fuqi. Gazeta Objektiv merr vesh se disa masa mund të hiqen në mbledhjen e ardhshme të qeverisë që ka mundësi...
Tech

Ky është droni gjigant turk të cilit po ia ka frikën Greqia

TAI Aksungur është një mjet ajror pa pilot (UAV) në zhvillim nga Industritë Hapësinore Turke (TAI) për Forcat e Armatosura Turke. Duke përdorur teknologjinë ekzistuese nga seria e dronëve TAI Anka, është droni më i madh i prodhuesit me kapacitet ngarkese për pajisjet specifike të misionit. Droni ka për qëllim...
1 2 3 1 983
Page 1 of 1983