archiveJanar 2021

Lajme

Një 24 vjeçar humb jetën në aksidentin fatal

Një 24 vjeçar ka mbetur i vdekur pas një aksidenti që ka ndodhur në rrugën Milot-Thumanë. Sipas mediave të Shqipërisë, i riu ishte duke drejtuar një veturë BMW, ku kishte humbur kontrollin duke u përplasur me barrierat mbrojtëse. 24 vjeçari ka ndërruar jetë në spital, pas plagëve të rënda që...
Lajme

Ferat Shala viziton Gradicën dhe Godancin

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Ferat Shala, sot ka qëndruar në Gradicë dhe Godanc, ku është takuar me struktura dhe simpatizantë të partisë, raporton Korrespodenti. Ai, përmes një postimi në faqen e tij në facebook, ka thënë se Gradica dhe Godanci gjithmonë kanë ecur me Partinë Demokratike të...
ShowBiz

Qeqa Krelani zbulon se me cilin futbollist është në lidhje!

Të dielën në emisionin Kojshia Show, i cili shfaqet në RTK, mysafirë ishin kampioni botëror në karate, Enver Idrizi, si dhe gazetarja e njohur e sportit, Qeqa Krelani, raporton Korrespodenti. Gazetarja e sporitit, Qeqa Krelani ndër të tjera, ajo foli edhe për jetën e saj private. Një nga pytjet që...
Lajme

Moti për 5 ditët e ardhshme nuk do të jetë siç e prisni

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se java e parë e muajit shkurt fillon me mot relativisht të ngrohtë. Siç njofton IHMK, sasitë e borës në vise nën 1000m do të vazhdojnë të shkrihen duke i ngritur edhe më shumë nivelet e lumenjve. Reshje të pakta shiu pritet të ketë vende–vende...
Lajme

Hoxhaj: Osmani e Kurti u ndalën nga 15 fëmijë në veri

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj, ka qëndruar sot në Klinë, ku ka takuar veteranët. Hoxhaj tha se PDK-ja po hyn në këto zgjedhje për ta rimëkëmbur Kosovës, për ta bërë një shtet të fortë, edhe pse kjo është një situatë e jashtëzakonshme pa...
Auto

Golfi humb titullin e ‘më të shiturit’ në Evropë

Volkswagen Golf ka humbur lehtësisht titullin e modelit më të shitur evropian këtë vit, përcjell albinfo.ch. Sidoqoftë, Volkswagen për këtë nuk shqetësohet aspak. Përkundrazi, ata madje janë shumë të lumtur, sepse investimet e tyre të mëdha në elektrifikim duket se janë paguar. Duhet theksuar se Volkswagen ID.3 filloi shkëlqyeshëm dhe...
1 2 3 63
Page 1 of 63