Distria Krasniqi arrin në finale të Kampionatit Evropian

Distria Krasniqi arrin të kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian të Xhudos.

Xhudistja kosovare fitoi në gjysmëfinale ndaj spanjolles Ariane Toro Soler.

Kampionia olimpike ishte duke fituar me uazari, por kundërshtarja e saj pas tri gabimeve e humbi garën dhe u s’kualifikua.

Kështu me këtë fitore arrin në finale, ku do të përmballet me italianen Odette Guifrida.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights