archiveRita Ora

ShowBiz

Rita i kthehet pozave të nxehta, shfaqet provokative

Përkundër angazhimit të madh në karrierën profesionale, këngëtarja e famshme, Rita Ora, gjen kohë edhe për të pushuar. Ylli shqiptar i muzikës pop i ka shfrytëzuar edhe udhëtimet e saja për koncerte, ashtu që në kohën e lirë i ka vizituar plazhet e qyteteve ku ka qëndruar. Ndërsa në profilet...
ShowBiz

Rita Ora në Beograd, irritohen serbët: Nuk duhet lejuar

Serbët e quajnë skandaloze faktin se nëpër tabelat reklamuese të Beogradit shfaqet këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora duke promovuar një markë perëndimore stolish të çmuara. “Skandaloze! Shqiptarja Rita Ora i qesh Beogradit në fytyrë! Këngëtarja e preferuar e Haradinaj dhe Thaçit në pankartat e kryeqytetit!”, kështu shkruan media...
ShowBiz

Rita Ora befason ndjekësit në paraqitjen e saj të fundit

Rita Ora është inspiruar nga mikesha e saj. Rita Ora dhe Bebe Rexha janë dy emrat që po bëjnë krenarë shqiptarët me performancat e tyre në botën e muzikës, përveç se janë kolege shqiptaret janë edhe mikesha shumë të mira. Dhe si çdo mike tjetër edhe Rita është inspiruar nga...
ShowBiz

Rita Ora ka disa këshilla për shëndetin mendor

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, iu ka uruar fansave të saj ditën botërore të shëndetit mendor. Përmes një fotografie të publikuar në InstaStory, Rita shkruajti “Urime dita ndërkombëtare e shëndetit mental”. “Shëndeti juaj mental është më i rëndësishëm se sa testi, intervista, takimi i drekës, takimet, darka familjare,...
ShowBiz

Xhiroi dy javë rresht, lodhet Rita Ora

Rita Ora ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, përmes së cilave tregon si duket pasi xhiroi dy javë pa ndalë. Këngëtarja publikoi tri fotografi, në të cilat shfaqi fytyrën nga afër, e që duket se imazhet i shkëputi nga përfundimi i xhirimeve. Ani pse e lodhur pas...
ShowBiz

Rita Ora vishet me kostumin e Princit

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora së fundmi është paraqitur me një kostum interesant. Përmes një foto të publikuar në rrjetin social Instagram, Rita ka kujtuar shokun e saj muzikant, Prince, ku shihet se ka veshur kostumin e njejtë me të. “Në nderim të artistit të shkëlqyeshëm dhe më motivues...
Sporti

Rita Ora me mesazh emocionuese para duelit me Anglinë

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, që është rritur në Londër, i ka uruar Kosovë ‘fat të mirë’, në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 kundër Anglisë. Në profilin e saj në Instagram, Rita Ora, e ka postuar një fotografi që është shkrepur në vitin 1999 në Prishtinë. Aty shihen ushtarët...
ShowBiz

Kroatët të zemëruar me koncertin e Rita Orës

Qyteti i Zarës në Kroaci dhe as bashkësia e saj turistike nuk shohin absolutisht kurrfarë problemi në atë që kanë humbur mbi 100 mijë euro me organizimin e koncertit të këngëtares shqiptare Rita Ora dhe nuk shohin as problem edhe me atë që merren me organizimin e koncerteve në vend...
1 2 3 4
Page 1 of 4