archiveMoti

Lajme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Mot i ngrohtë, i kthjelltë dhe me diell deri në fundjavë. Javën e ardhshme ndryshim i motit, priten edhe kushte për të reshura shiu. Sipas Prishtina Weather masat e ngrohta ajrore që kanë depërtuar mbi rajon dhe fushat e presionit të lartë, që vazhdojnë të dominojnë mbi hapësirën e kontinentit...
Lajme

Kjo është gjendja e rrugëve pas reshjeve të borës

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës ka njoftuar se të gjitha rrugët në Kosovë janë të qarkullueshme, pas reshjeve të fundit të borës në Kosovë, shkruan Gazeta Express. MI ka njoftuar se kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve kanë ndërhyrë dhe i kanë liruar rrugët nga bora. Gjendje e mirë...
Lajme

Prishet moti, nga kjo ditë pritet edhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Ndërsa nesër, sipas IHMK-së, vranësirat parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në viset mesatare dhe të ulëta. Temperaturat minimale do të...
Lajme

Shi dhe borë, parashikimi i motit për dy ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Vranësirat ditën e shtune kryesisht në pjesën e dytë të ditës, parashihen të sjellin reshje shiu dhe bore në vise të larta por reshje parashihet të ketë edhe në...
Lajme

Ky do të jetë moti në 5 ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se nga 21 shkurti deri më 25 shkurt, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri në 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-14 gradë Celsius, raporton Gazeta Express. Sipas këtij instituti, nga dita e martë i...
Lajme

Ky do të jetë moti ditën e mërkurë dhe të enjte

Pas reshjeve të shiut dhe borës, vendi ynë do të ndikohet nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme meteorologjike. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nuk parashihet të ketë reshje të asnjë forme. Kjo situatë me këto elemente aktive meteorologjike ka mundësuar të kemi edhe një cilësi shumë të mirë të ajrit...
Lajme

Ky do të jetë moti gjatë ditës së sotme

Sot në Kosovë do të mbajë mot i këndshëm dhe stabil, me rreze të shumta diellore dhe temperatura maksimale deri në 10-11 gradë Celsius. Mëngjesi pritet të jetë i ftohtë dhe me ngrica kryeisisht të dobëta. Në Shqipëri dhe rajon pritet të mbajë mot me intervale të gjata kohore me...
Lajme

Ftohtë dhe me reshje bore në ditët e para të shkurtit

Ditën e martë vende-vende reshjet edhe mund të jenë më intenzive. 30.01.2022 – Pas të reshurave kalimtare të shiut e borës që priten në mbrëmje, dita fundit e janarit fillon me kthjellime, e gjatë ditës dhe mbrëmjes vransirat shtohen. Vonë në mbrëmje fillojnë edhe reshjet e borës, që vazhdojnë ditën...
Lajme

Çfarë moti na pret ditëve në vijim?

Sot në Kosovë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale kohore me diell. Pas një mëngjesi të ftohtë gjatë ditës priten rritje të temperaturave dhe ajo maksimale pritet të arrijë deri në 9 gradë Celsius. Pasdite vonë priten zhvillime të disa vranësirave të cilat mund të kushtëzojnë reshje sporadike...
1 2 3 4 46
Page 2 of 46