Niko Kovac selektor i Kosovës?

Trajneri i njohur kroat Niko Kovac, është në mesin e kandidatëve të cilët mund të marrin pozitën e përzgjedhësit të Kosovës.

Kështu së paku bën me dije gazetari Ylber Kelmendi.

Sipas tij kroati mund të merr drejtimin e Kosovës nëse këto ditë largohet nga skuadra gjermane Wolfsburg.

“Strategu kroat Niko Kovac është në listën e ngushtë te FFK-së. Trajnerit nuk po i ec mirë te Woflsburg dhe nëse largohet e ardhmja e tij mund të jetë Kosova, kontaktet kanë filluar”, ka shkruar Kelmendi.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights