Italia kërkon të “hakmerret”, Maqedonia në Romë për tjetër befasi

Itali – Maqedoni e Veriut është një tjetër ndeshje interesante që do të luhet sonte, aty ku do të vendoset për fatet e italianëve për në Kampionatin Evropian “Gjermani 2024”.

Maqedonia e Veriut është bërë “ankth” për Italinë, pasi në dy ndeshjet e fundit direkte, i nxjerr barazim, ndërsa në Palermo e mposhti dhe e la jashtë Kampionatit Botëror.

Në këtë situatë përfaqësuesja italiane dëshiron të “hakmerret” për dy ndeshjet e fundit ndaj Maqedonisë, teksa këta të fundit kërkojnë të bëjnë një tjetër befasi.

Te Italia nuk do të luaj Alessando Bastoni, përderisa te përfaqësuesja e Maqedonisë do të mungoj vetëm Aleksandar Trajkovski, i cili nuk do të mund të luaj për shkak lëndimit.

Aktualisht Italia mban vendin e tretë në grup me 10 pikë, para Maqedonisë që është e katërta me 7 pikë, ndërsa klasifikimi kryesohet nga Anglia me 16 pikë dhe Ukraina në pozitën e dytë me 13 pikë.

Ndeshja ndërmjet Italisë dhe Maqedonisë së Veriut do të zhvillohet sonte në “Olimpico” të Romës, duke nisur nga ora 20:45. /Telegrafi/

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights