Tentim vrasja në Deçan, arrestohet 46-vjeçari

Është arrestuar E.B., 46-vjeç, i dyshuar për tentim-vrasjen e një personi të dielën në mbrëmje në Deçan.

Policia e Kosovës e ka arrestuar sot 46-vjeçarin.

Sipas njoftimit të Policisë, rasti ka ndodhur të dielën në një lokal rrugën “Haki Povataj”, ku i dyshuari e ka sulmuar me brisk viktimën dhe më pas ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Pas intervistimit, E.B., i lindur në vitin 1978, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

“Policia menjëherë iu ka përgjigjur vendit te ngjarjes dhe me të arritur në atë lokacion kanë kuptuar se gjatë përleshjes i dyshuari e kishte lënduar viktimën me mjetë të mprehtë ( Brisk) me ç ‘rast i kishte shkaktuar lëndime trupore dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Viktima është dërguar për tretman mjekësorë në Spitalin Rajonal në Pejë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights