13.4 C
Pristina
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Prindon Sadriu hedh ‘thumba’: Kush s’e kupton sot miqësinë me SHBA-në, e kupton nesër

Në një kohë kur është vënë në pikëpyetje partneriteti bilateral mes Kosovës dhe ShBA-së – gjë e kumtuar edhe publikisht nga Ndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim O’Brien, Zotëriu i Parë, Prindon Sadriu ka pasur një gjuhë “thumbuese”, por ama pa referent të përcaktuar.

“Miqësia jonë me ShBA-në është ekzistenciale. Ata të cilët nuk e kuptojnë këtë sot, e kuptojnë nesër”, ka shkruar Sadriu, teksa ka rishpërndarë një postim të një takimi të Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me drejtoreshën amerikane të Peace Corps.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights