29.1 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Përplasja në Shkabaj për rrënimin e xhamisë: Ky është i arrestuari nga NjRSh, rezistoi dhe sulmoi policët

Përplasja në Shkabaj për rrënimin e xhamisë: Ky është i arrestuari nga NjRSh, rezistoi dhe sulmoi policët.

Rrënimi i xhamisë pa leje në fshatin Shkabaj u përcoll me tensione, pasi banorët u përplasën me Policinë dhe për pasojë njëri prej tyre përfundoi në pranga. I dyshuari është arrestuar nën dyshimin se i njëjti kishte sulmuar zyrtarët policorë, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali ka mësuar se personi që u arrestua gjatë ditës së djeshme është Adnan Haxholli, i cili u kap në një objekt në rrugën Prishtinë – Pejë,

Njësia e Reagimit të Shpejtë arriti që ta prangos të dyshuarin, i cili rezistoi në vazhdimësi e madje e edhe sulmoi policët, ku për pasojë njëri prej tyre pësoi lëndime trupore.

Të njëjtat burime thonë se përveç zyrtarit policor të NJRSh-së, edhe vet i dyshuari u lëndua, për çka iu ofrua trajtimi mjekësor.
I njëjti është shoqëruar në stacion, ku është intervistuar lidhur me veprën me të cilën ngarkohet.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe dorëzimin e kallëzimit penal.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights