23 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

OSBE: E dënojmë vandalizimin e Kishës Ortodokse Serbe në Nakëll

“Misioni i OSBE-së në Kosovë dënon vandalizimin e Kishës Ortodokse Serbe në Nakëll më 14 maj dhe mesazhet e urrejtjes dhe intolerancës me të cilat u prishën muret e kishës”.

“Misioni mirëpret veprimin e shpejtë të Policisë së Kosovës për të hapur një hetim dhe për t’i vendosur autorët para përgjegjësisë”, ka thënë OSBE.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights