23 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

“Njerëzit ofendojnë, pse kurani arabisht?”/Hoxhë Musliu: Po qashtu e ka dërgu Zoti

Hoxha nga Drenasi, Osman Musliu ka qenë i ftuar në emsionin ‘Gallatë’ me Arben Ahmetin.

Hoxha ka folur për karakteristikat e agjerimit dhe ushqimin e duhur për të bërë iftar.

Sipas tij, hurma është ushqimi me i mirë për të bërë iftar pas një agjërimi të gjatë, raporton gazeta10.

“Edhe pejgamberi ka bërë ifar me hurma. Mundemi edhe me shumë pije e pemë të tjera të bëjë iftar, mirëpo hurma është synet i pejgamberit”, ka thënë Musliu në emsionin ‘Gallatë’ më Arben Ahmetin.

Ai ka folur edhe për ata njerëz që ofendojnë pse Kurani është arabisht. “Po qashtu e ka dërgu Zoti”, ka thënë ai.

Deklarata e tij e plotë me poshtë:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights