Momenti kur Usyk ia ”fik dritat” Furyt, gjyqtari e shpëton nga KO (VIDEO)

Oleksandr Usyk ka mbetur i pamposhtur në boksin profesionist, pasi të shtunën mbrëma e mposhti Tyson Furyn, në meçin i cili u zhvillua në Riad të Arabisë Saudite.

Boksieri ukrainas shënoi fitore pas 12 raundeve me vendim unanim të gjyqtarëve.Usyk ishte mjaft i përgatitur për këtë ndeshje, derisa në raundin e nëntë ishte shumë pranë ta fitonte ndeshjen me KO, por Fury shpëtoi për pak dhe me ndihmën e gjyqtarit, e cili e nderpreu meçin.

37-vjeçari mbetet kampion i padiskutueshëm duke mbajtur rripat në WBA, WBO, IBF dhe IBO në kategorinë e rëndë.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights