Mehaj për vajzën e Tahir Sinanit: Pyetne pse nuk u punësua kurrë derisa erdha unë

GazetaDemos para disa ditësh publikoi një fotografi të vajzës së Tahir Sinanit, Rugova e cila kishte vendour lule tek varri i babait në 60 vjetorin e lindjes së heroit.

Për këtë kishte reaguar ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Mehaj tregoi se e kishte punësuar vajzën e heroit në kabinetin e tij.

“Pyete vajzën e Tahir Sinanit, pse nuk u punësua kurrë derisa erdha unë. E mora në kabinetin tim, një person i zgjuar dhe i arsimuar, që rrjedh nga një familje patriotike. E merituar per detyrën/pun ne kabineti te ministrisë se mbrojtjes. Respekt”, shkroi ai.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights