18.8 C
Pristina
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

“Johnson & Johnson” duhet t’i paguajë çiftit pothuajse 240 milionë euro

Kompania farmaceutike “Johnson & Johnson” ka humbur një çështje gjyqësore dhe duhet t’i paguajë një gruaje nga Oregoni rreth 260 milionë dollarë.

Kyung Lee, 49 vjeç, tha se ajo vuante nga kanceri fatal i lidhur me asbestin pasi thithi pluhurin e foshnjës dhe përdori deodorantët e kompanisë, shkruan Indeksonline.

Erik Haasi, nënkryetar i çështjeve gjyqësore në Johnson & Johnson, tha në një deklaratë se vendimi nuk ishte në përputhje me kërkimet e pavarura shkencore.

Haasi ka njoftuar se Johnson & Johnson do të apelojë vendimin.

Kompania farmaceutike po përballet me padi të tjera për këtë çështje. Shumica dërrmuese e padive përfshijnë gra me kancer ovarian.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights