Jakup Nura, shoku i ngushtë i Komandantit Legjendar: Adem Jashari e agjëronte Ramazanin dhe sulmi dytë ndodhi në syfyr!

Këtë të diel, skenografia e emisionit Kojshia Show ishte pothuajse e tëra kuq e zi, për shkak të festës së 28 Nëntorit.

Mysafir i emisionit ishte Jakup Nura, njeri nga bashkë themeluesit e UÇK-së, shoku i ngushtë i Komandantit Legjendar, Adem Jashari.

Po ashtu, në këtë emision ishin të ftuar edhe Adem Shala e Bekim Hoti, dy figura që i ngjajnë shumë, Adem e Hamëz Jasharit.

Jakup Nura, në këtë emision zbuloi se Kamandanti Legjendar, Adem Jashari, ishte besimtar dhe e agjëronte ramazanin. Madje, ai tregon se kur ndodhi sulmi i dytë ndaj familjes Jashari, para se të ndodhte ky sulm, ishte syfyr.

Për më shumë, shikoni videon e më poshtme nga minuta 39:00:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights