17.7 C
Pristina
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ja çfarë moti do të merr deri në fund të vitit

Mot i ndryshueshëm e me reshje të kohëpaskohshme sqote e bore do të mbretëroj edhe ditëve në vazhdim të javës që vjen, me temperatura minimale që do të zbresin deri në -10°C dhe me temperatura maksimale që do të luhaten në mes 01°C deri 06°C”.

Erërat do të jenë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi deri 15m/s.

Efekti i erërave të fuqishme sidomos veriore, në kontakt të drejtpërdrejt mund të ketë ndikim dhe krijim të ndjeshmërisë së një acari të vërtetë.

Ndërsa sa i përket parashikimit të motit deri në fund të vitit, ky është parashikimi i faqes së specializuar të motit accuweather për Prishtinën:

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights