13.4 C
Pristina
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Gjuajtja me armë në Lagjen e Muhaxhirëve në Prishtinë, Policia jep detajet e fundit

Sonte rreth orës 21:30, ka pasur sërish gjuajtje me armë në Lagjen e Muhaxhirëve në Prishtinë.

Lajmin për ATV-në e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 21:40, policia ka marrë informatën për të shtëna me armë dy lokacione afër rrugës Bedri Shala në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme që konsistojnë në hetimin e rrethanave që karakterizojnë ngjarjen. Bazuar në informacionet e deritanishme nuk raportohet për persona të lënduar. Hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit dhe janë në kërkim të personave të dyshuar”, tha për ATV-në, Flora Ahmeti.

ATV merr vesh se të dyshuarit janë gjuajtur në drejtim të shtepisë së Salih Sekiraqës.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme, pikërisht në këtë lagje ka ndodhur një rrahje dhe plagoje me armë zjarri.

PUBLIKIMET E FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Verified by MonsterInsights